Můj projekt

ROP Střední Morava
Co je Můj projekt? Výtvarná
galerie
Galerie
fotografií
Video
galerie
Foto
reportáže
Zajímavé online projekty
Tato webová stránka je uzavrena.

Zajímavé informace o projektech

V dnešní době, dělá každý projekt, nepleteme se? Dokence i vy, jakožto návštěvník, máte nějaký svůj projekt rozjednaný. Projekty mohou mít více zajímavých způsobů. Nemusí se jednat jenom o pracovní sféru, ale i o tu životní. My si v tomto článku rozebere, co je to projekt, jaké projekty existují a zajímavosti o všelijakých projektech. Jste připraveni? Pokud ano, čtěte dál:

Co je to projekt a jeho fáze? 

Ze svých zkušeností se jedná o nějaký plán, který je rozdělený do různých částí. Tyto části se dělí na:

  • Plánování
  • Strategie 
  • Rizika
  • Cíle
  • Doba projektu
  • Rozpočet
  • Pracovníci 

Všechny výše rozebranné body, jsou v projektu velmi důležité. Proč? Vezměme si například plánování. V plánování musíme vytyčit všechny možné nápady, které chceme do projektu zahrnout. Plánování je také trochu synonymum ku strategii a cílům, určitého projektu.

Pak tu máme strategii, kterou musíme brát opravdu v potaz. V dnešní době existují mnoho cest, které vedou k jednomu cíli. My si proto musíme vytyčit ty nejlepší a nejméně časově náročné a bez zbytečných chyb. Samozřejmě, tato věta může být hodně diskutabilní, jelikož bez pořádné práce, nejsou velmi chutné koláče.

V potaz musíme brát i rizika, který náš projekt mohou ohrožovat. Například, když budete stavět baráček, měli byste vědět, že v průběhu vaší stavby, přijdete o mnoho času a hodně peněz. Kdy si musíte říci, jestli jste opravdu schopni, projekt baráku dostavět neboli dovést k cíli. 

Pokud patříte mezi netrpělivé lidi, doba projektu vás bude uhánět k šílenství. Proč? Ve tvorbě projektů (vašich nápadů), přicházíte na různé problémy, které prodlužují váš dobu konečného cíle. Je potřeba stanovovat reálnou, ale i někdy nereálnou dobu, pro dokončení vašeho projektu. 

Předposlední věc, kterou bychom chtěli s vámi sdílet, je rozpočet. Někdo by mohl považovat tento bod jako číslo jedna, jelikož bez peněz, v dnešní době toho moc nejde. Já jsem toho názoru, že pokud děláte něco z čistého srdce, na penězích vám tolik záležet nebude. Na druhou stranu, musíme být také realisté, kteří si naplánují reálný rozpočet. 

Tak nějak už máte přehled o tom, jak vše má být. Teď je dobré zjistit, jaký lidé, vám k tomu domůžou. Bez pracovníku se ve vašem projektu rozhodně neobejdete. V dnešní době pokud chcete něčeho dosáhnout, sami to nezvládnete. Budete k tomu potřebovat pracovní sílu, díky které dotáhnete každý projekt do konce. Viz. projekt ceskecasino.com, které svůj projekt dotáhlo do úplného konce, ale i velkého začátku.

 
load